Leave No Scar - Epilog

29. březen 2014 | 19.33 |

Kimi šel Bena vyprovodit, ani ne tak z dobroty srdce, ale proto, že se potřeboval vrátit do auta pro ten balíček. Když se vrátil do domu, zůstal chvíli stát opřený o dveře a snažil se uklidnit. Tohle musel být zásah osudu, jinak si to nedokázal vysvětlit. Jak strašně málo chybělo, aby udělal pořádnou blbost...

            Konečně se na svých nohách cítil dostatečně jistý na to, aby se mohl vrátit za Fernandem.

            "Mám pro tebe něco, co ti určitě zvedne náladu." položil balíček před něj na stůl.

            "Hm?" zahučel Fernando. Kimi nevěděl, jestli má ruku přes oči proto, že si podpírá bolavou hlavu, nebo brání svůj citlivý zrak před světlem. Pravděpodobně obojí.

            "Jak Seana znám, bude jeho vlastní." vyndal Kimi nedotčenou krevní konzervu. Fernando v tu chvíli zapomněl na migrénu a jenom na nečekaný dárek překvapeně vytřeštil oči. Kimi viděl, jak se celý najednou probral, a trochu se pousmál. Takže to ještě není tak strašné, jak to na první pohled vypadalo.

            Pomohl mu krevní konzervu otevřít, protože Fernandovi už se tak třásly ruce, že to sám nedokázal, nechal Fernanda s jeho dárkem samotného, a vydal se hledat, jestli mají v domě nějaký alkohol. Potřeboval ho jako sůl.

0pt; line-height:115%;font-family:"Times New Roman","serif"">            Opravdu se to všechno stalo, nebo se prostě zbláznil?

            "Kimi? Co tam vyvádíš?" probral ho ze záseku Fernandův hlas. Zněl o poznání lépe.

            "Ale... Nic." odpověděl Kimi a vrátil se za Fernandem do obýváku, "Jen taková momentální schíza." přisedl si k Fernandovi na gauč a rozhodl se radši změnit téma, "Vypadáš podstatně líp."

            "Taky se podstatně líp cítím." odtušil Fernando, "Trochu jsem ti nechal." nabídl Kimimu zbytek konzervy.

            Kimi mu zbytečně trochu moc prudce ruku odstrčil: "Dej to pryč. Nejlépe do svých útrob, potřebuješ to víc než já."

            "Co se děje?" divil se Fernando.

            "Nech to být." odvětil Kimi, "Prostě jsem jen málem udělal hroznou blbost a teď jsem jenom strašně rád, že jsem to neudělal."

            Fernando, který měl stále v živé paměti Kimiho nedávné výbuchy, se radši rozhodl dál neptat. Jenom pokýval hlavou.

            "Bylo to skoro jako na objednávku, co." rozhodl se proto následovat Kimiho původní plán změny tématu.

            "Taky se ti nechce věřit, že bysme i my mohli mít jednou štěstí?" ušklíbl se Kimi.

            "Ne." oplatil mu grimasu Fernando, "A dokud tohle nebude za námi, odmítám tomu pořádně věřit. Ale bylo to milé překvapení."

            Chvíli mezi nimi bylo ticho. Až se Kimi zničehonic pousmál a řekl: "Měl bych ti poděkovat."

            "Mě? Za co?" divil se Fernando.

            "Asi prostě jenom za to, že ses objevil." pokrčil Kimi rameny a krátce se zamyslel, "Tak strašně jsem se snažil zapomenout na to, co bylo, že jsem si ani neuvědomil, jaký to může mít důsledky. Kdybys mi nedal prostor všechno si znovu vybavit a urovnat si to v hlavě, asi bych se nedokázal rozhodnout tak, jak jsem se rozhodl. Fakt jsem měl po tom všem chuť se jim dneska večer hrozně pomstít, a snažil jsem si namluvit, že to dělám kvůli tobě. Nevím, jakým zázrakem mi na poslední chvíli došlo, že jsem tě naopak málem dostal do ještě většího průseru. Navíc..." Kimi se zhluboka nadechl, "Mě až skoro děsí, jak blízko jsem se dneska dostal tomu stavu, který zažili ti z nás, co jsou dnes ve vězení nebo na psychiatrii."

            "Chceš říct, že by se jim to možná nestalo, kdyby taky měli nějakou brzdu?" pousmál se Fernando, kterému konečně došlo, co se Kimi celou dobu snaží dost neobratně říct.

            "Chci říct, že jestli Ben mluvil pravdu, tak se budu modlit, aby mu to vyšlo. Myslel jsem si, jak mám všechno pod kontrolou a všechno zvládám, ale strašně moc jsem si potřeboval promluvit. Ta izolace, ať už záměrná nebo nevědomá, je asi to nejhorší."

            "Vykládej mi o tom. Nechápu, jak jsem mohl být tak zabedněný, že jsem s tebou nechtěl mluvit. Jasně, měl jsem chuť ti dát do držky, ale všechno lepší, než jen tak sedět mezi čtyřma stěnama. Jo a jestli jsi hledal chlast, tak mám ještě jednu tajnou zásobu v té malé místnosti vedle pokoje pro hosty."

            Kimi se jen tiše smál a v nadsázce se ptal sám sebe, kdy se z Fernanda stal telepat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře