Seth Gabel

13. duben 2009 | 18.18 |

První chlap v této kategorii.:) Velmi talentovaný mladý herec, o kterém, jak očekávám, bude ještě hodně slyšet.
Narodil se 3. října 1981 v Holywoodu do italské rodiny - jeho původní příjmení zní Cosentino. A o tom, že bude herec, měl jasno prakticky odjakživa. První malou roli si zahrál ve filmu Cucák (Tadpole), kde mimochodem debutoval i můj další oblíbený herec, Aaron Stanford. Ale zpátky k Sethovi. Tomu přály nejen múzy, ale i štěstěna. V 23 letech mu totiž byla nabídnuta role v druhé řadě seriálu Plastická Chirurgie s.r.o. (Nip/Tuck) - a hned po odvysílání se stal mezi fanoušky hvězdou. Zahrál si zde psychicky nemocného adolescenta, který je zamilovaný do vlastní matky (i když se později ukáže, že to není jeho vlastní matka, vlastně to není ani matka, jelikož je to přeoperovaný muž - tuto roli mimochodem skvěle zahrála Famke Janssen) a zároveň jeví i známky bisexuality. Nešťastná láska a psychická porucha ho nakonec dovedou do stádia, kdy se pokusí svou matku zabít, ale nakonec spáchá sebevraždu. Seth zvládl tuto těžkou roli s takovou precizností, že se není čemu divit, že si ho fanoušci seriálu zamilovali - někteří z nich dokonce žádali, aby se do seriálu vrátil, bohužel vzhledem k jeho tragickému konci nebylo jak. Mimochodem mu tato role zajistila i nemalou popularitu mezi americkou gay-komunitou.
A jak se zdá, ze Setha se stane expert na seriály o dysfunkčních rodinách. V seriálu, který mu konečně přinesl slávu mezi širší veřejností, Dirty Sexy Money (momentálně běží i na Slovensku pod názvem Sexy Špinavé Prachy - teda myslím:D) hraje nejmladšího člena rodiny Darlingů, nejbohatší New Yorské rodiny - a to vedle takových hvězd, jako jsou Donald Sutherland, Peter Krause, Samaire Armstrong a další. Na dotaz, jestli mu to nepřijde zvláštní, že v každém seriálu hraje ve své podstatě podobnou roli, odpověděl se svým klasickým humorem: "Zdá se, že mám s dysfunkcí zkrátka dobré zkušenosti."
V roce 2006 si vzal za ženu svojí dlouholetou přítelkyni, herečku Bryce Dallas-Howard (můžete jí znát např. z filmu Vesnice, je to jedna z dvorních hereček M. Nyght Shyamalana), s níž má syna Theodora. Otec jeho ženy, režisér Ron Howard, ho pak obsadil do minirole ve svém velkofilmu Šifra Mistra Leonarda (The DaVinci Code). Tudíž je vidět, že Seth si svou manželku vybral více než dobře.:))

seth

seth

seth

seth

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře