Katharine Isabelle

8. květen 2009 | 15.31 |

Katharine Isabelle je důkazem, že dětské hvězdy rozhodně nemusí dopadnout špatně. I ona byla dětskou hvězdou (i když, pravda, ne tak velkou jako např. Lindsay Lohan a spol.) a její sláva s přibývajícím věkem neupadá, naopak, ve své rodné Kanadě je jednou z nejuznávanějších divadelních i filmových hereček. I když její líbivá tvářička a křehká postava nahrává rolím klaďaček a hodných holek odvedle, její parketou jsou role záporné, a přímo pak exceluje v rolích vnitřně rozpolcených. Říkáte si, že ani nevíte o koho jde? Čtěte dál, možná zjistíte, že to víte moc dobře...
Její rodina měla k filmům blízko, ovšem z trochu jiné stránky než herecké - její otec Greame Murray pracoval na zvláštních efektech pro seriál Akta X, ve kterém také Katharine díky němu dostala jednu epizodní roli. Jako malá také hostovala například v dalším slavném seriálu McGyver a ještě mnoha dalších sériích, které ale u nás nejsou tolik známé. Jejím prvním filmovým počinem pak byl film Insomnia s Al Pacinem. Všechno to však byly malé role, které nedokazovaly, že by i v dospělosti měla na čem stavět... Její životní příležitost ale nakonec přišla s hororovou sérií Moje Sestra Vlkodlak (Ginger Snaps), kde si zahrála jednu ze sester Fitzgeraldových, Ginger, podle které se vlastně celá série jmenuje. Před ní tuto roli odmítly tři herečky, takže bylo vlastně veliké štěstí, že Katharine roli dostala, jelikož byla až čtvrtá v pořadí. Režie prvního snímku se ujal John Fawcett, což bylo zárukou, že vznikne nápadité, provokující dílo (vedle hororů má tento režisér na kontě ještě několik dílů série Queer As Folk). Tento film byl zlomem nejen v Katharině kariéře, ale i v jedné části jejího osobního života. Ve filmu si s ní totiž zahrála Emily Perkins, na kterou měla Katharine po celý svůj život zvláštní "štěstí" - narodily se ve stejné porodnici, chodily na stejnou školu, vystupovaly ve stejném divadle, a pak dostaly obě roli ve stejném filmu. Zlom to byl v tom významu, že obě herečky už měly všech těch náhod dost a během natáčení jejich vzájemné vztahy značně ochladly.
Pak už chodily nabídky jedna za druhou - Katharine jste mohli ještě vidět například ve filmu Carrie, což je remake slavného hororu a ještě slavnější knihy, nutno podotknout, že značně nepovedený, ale oproti originálu mu zase hraje do karet perfektní obsazení, kterému vedle Katharine kraluje ještě Emilie de Ravin (Ztracení, Hory Mají Oči) a Kandyse McClure (Cesta Vzhůru). Další její filmy, které běžely v našich televizích, jsou Zeměmoře (Earthsea) a Freddie vs. Jason, plus seriál Lovci Duchů (Supernatural).
Dnes má Katherine na kontě přes třicet filmů, většinou nezávislých (Show Me, Eight Days atd.), a aktivně se věnuje divadlu.

g

g

g

g

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře