Lidská naivito...

25. duben 2009 | 18.15 |

Zrovna jsem se krásně zasmála nad jednou diskuzí, a zejména nad příspěvkem, že psychická závislost není tak hrozná jako pravá závislost. To psalo asi desetileté dítě, anebo člověk okolním světem a drogami naprosto nedotčený. Jen tak pro pořádek... Jedna z nejhůře léčitelných závislostí je závislost na pervitinu. Proč? No protože vedle fyzické se na perníku vytváří ještě silná psychická závislost. Nebo třeba taková extáze. Na té se fyzická závislost nevytváří prakticky vůbec, ale psychická rychle a silně. Jak to dopadá? Člověk bere, až zařve... Například.
Stejně tak mě dokážou vždycky pobavit lidé, co tvrdí, jak to mají pod kontrolou, a přitom kdykoliv je člověk potká, mají v krvi X promile nebo THC. Takových už bylo, co říkali "No a co, tak sem si zahulil, na tom nic není, mařka není droga"... Samozřejmě, neznamená to nutně jehlu v žíle, ale kus života v háji celkem pravidelně. Jedna moje kámoška také patřila k těm, co bez travky nezvládaly svůj den. Jednoho toho krásného prohuleného dne si na to dala lajnu (i když se dušovala, jak ona by nikdy bláblá blá) a nechybělo mnoho, dneska by tu nebyla. Říkáte si, její blbost, mě se to stát nemůže? Ale kdeže. Jí do toho tenkrát "přemluvila" parta. A jak známo, hlas party, hlas boží, v tomto směru obzvlášť.
Dodala bych ještě, že ta holčina se mi už asi třikrát omlouvala za to, že se chovala jako nemyslící kráva a že mi děkuje, že jsem ji v tom nenechala. Kam to mohla dotáhnout vidí dobře na své kdysi nejlepší kámošce, která si už dva roky frčí na perníku. A i u ní to začalo travkou a oním slavným "Já bych nikdy!". Pak se to přesunulo k "Ty vole, já sem mimo, sem si dala za dnešek sedm brk a několik prášků." a skončilo u "Seš trapnej srab, a vůbec to nechápeš!" A upřímně řečeno, ani to chápat nechci.
Samozřejmě, je hromada lidí co si to dá sem tam a nic se neděje. Ale osobně jsem se mnohem častěji setkávala s tím prvním případem. Ale jako ve všem, každý má na výběr. Měla jsem ho já, měla ho kámoška, měl ho každý... Navíc doma žiju s odstrašujícím příkladem, mamka si tímhle prošla taky, a i když už je dávno čistá, tak dodnes musí denně brát čtyři prášky proti depresím, jinak by se už dávno zabila nebo zbláznila. To svinstvo jí nenávratně poškodilo nervy. Napadá mě, že by se na to dobře hodilo to heslo z reklamy: Nemyslíš, zaplatíš.

NickyHayden

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Lidská naivito... rain* 28. 04. 2009 - 17:20
RE: Lidská naivito... nickyhayden 28. 04. 2009 - 17:48
RE: Lidská naivito... rain* 28. 04. 2009 - 20:01