eutanázie

24. květen 2009 | 10.47 |

Tohle téma už se diskutuje hodně dlouhou dobu a dnes se díky jednomu informačnímu serveru opět trochu připomnělo. Je to bezesporu hodně kontroverzní a ožehavé téma, můj názor je ale celkem jasný... A to povolit. Samozřejmě, je tu spousta rizik, jako aby toho nebylo zneužíváno atd., ale to už je záležitostí těch hlav, co ten zákon budou vymýšlet, aby to správně právně ošetřili. Vždyť za to jsou přece - mimo jiné - placené. Pak je tu taky ta věc, že pro spoustu lidí je to nepřekousnutelné z etického hlediska. To už mi trošičku připomíná, uvedu příklad, jednu zásadu Jehovistů - než aby svému bližnímu darovali krev, nechají ho umřít. Také byste nechali svého bližního umřít v nesnesitelných bolestech, nemohoucího, neschopného si sám dojít na záchod, najíst se, vysíleného a napůl šíleného, jenom proto, že eutanázie je nehumánní? Co kdyby měl, jako ta paní, o které byl dnešní článek, karcinom slinivky? To je jeden z nejbolestivějších karcinomů vůbec, a spousta lidí si jistě ani neumí představit, jak veliké utrpení to je. Ano, jsou zde silné tlumící léky, ale tělo si přece na opiáty tak snadno zvyká, to vám potvrdí každý narkoman.
A navíc... Když váš pes dostane nevyléčitelnou nemoc a jenom by se trápil, dřív nebo později ho dovezete k veterináři a necháte uspat. A proč? Aby se netrápil. Takže z toho vyplývá, že v zájmu humanity necháme člověka co nejvíc trpět? A ano, je tu ještě možnost spáchat sebevraždu, ale co když už je někdo v tak špatném stavu, že se ani zabít nezvládne, protože jeho vlastní tělo ho zkrátka neposlouchá?
Je to stejné, nebo přinejmenším podobné, jako s potraty. To dítě na svět přijít nechce, proto pokud si matka není jistá, že se o něj bude schopná postarat, je potrat nejlepším řešením. Třeba takové "děti znásilnění". Skutečně si ti, co jsou proti potratům, myslí, že znásilněná matka je schopná milovat dítě, které nechtěla a které jí připomíná nejhorší zážitek jejího života? Ale kdeže.
Skutečně z toho v důsledcích vyplývá, že ke zvířatům se chováme humánněji než k sobě samým. Zvíře dostane na nevyléčitelnou, těžkou nemoc injekci a má po trápení. Člověk vyfasuje pár léků, které po čase přestanou zabírat, terapie, ze kterých se mu dělá ještě hůř, a když má pešek na doktory, dodělá ho "milá" péče nemocničního personálu. Není to jedna velká ironie?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: eutanázie marťas 30. 05. 2009 - 19:39