když se do toho dám...

26. květen 2009 | 19.23 |

Už odmala mi pořád někdo říkal, že umím skvěle kreslit. Dodneška si pamatuju, jak jsme měli ve třetí třídě nakreslit draka, a naši když viděli můj výtvor, tak málem padli do mdlob. Ne děsem.:D Jen mě to prostě hrozně potěšilo, když mamka tenkrát řekla, že tohle snad ani nemohlo osmiletý dítě nakreslit. Chtěla jsem chodit do výtvarky, ale někdo mi řekl, že když už jsem přihlášená na klarinet (šest let jsem hrála na klarinet, víte to?), tak na výtvarku chodit nemůžu... V devítce jsem došla k závěru, že na klarinet už chodit nehodlám, protože mě to stejně nikdy pořádně nebavilo, a na jedné z posledních hodin jsem si se svojí učitelkou jen tak povídala, a nějak jsme se dostaly ke kreslení, a já jí ukázala nějaké obrázky, které jsem si už asi tři roky kreslila sama pro sebe - všechno to byly portréty, dodneška je miluju, baví mě to víc než krajinky, zátiší atd. - a učitelka se hrozně divila, proč nechodím na výtvarku, že ty obrázky jsou dobré, a ještě ten den mi sama dala přihlášku, abych si na tu výtvarku došla. Tak jsem si říkala, co by ne, vzala jsem obrázky a šla se přihlásit tam. Paní učitelka mi nechtěla věřit, že jsem skutečně nikdy předtím do žádného výtvarného kroužku nechodila, což mi zalichotilo podruhé.:D Ale zpětně musím uznat, že ty obrázky nebyly zdaleka tak dobré, zpětně bych o některých s klidem řekla, že jsou strašné. Nejhorší asi bylo naučit se stínovat. Je to zvláštní, jak "nahlédnutí pod pokličku" může změnit člověkův pohled na věc. Třeba jsem do té doby měla jednu oblíbenou autorku, jejíž kresby byly podle mě perfektní... Od té doby, co chodím na výtvarku, se mi nějak líbit přestali. Samozřejmě, stále vypadají, jako kdyby originálům z oka vypadly, ale jsou mrtvé, bez duše... A hlavně rozmazáváné. To je asi to hlavní, čím se na mě výtvarka podepsala.:D Na rozmazávání mám od té doby vyloženě alergii, protože to nemá s kreslením nic společného, rozmatlat prstíčkem umí každej... Pozor, samozřejmě, třeba u uhlu to jinak nejde, mluvím teď o rozmazávání tužky, to je strašlivá věc, kterou bych zakázala.:)
No, abych už přestala kecat a ukázala něco z toho, co jsem zplodila... Některé jsou strašné, některé ujdou a na některé jsem pyšná. Víceméně jsou to všechno moje díla, tak se přece nebudu stydět.:D Vím, že tam mám chyby a měla bych se ještě hodně co učit... Ale nejsem ani náhodou sama, takže co.:)

A začínáme obrázkem, který, i když se mi nepovedl, tak mě jeho tvoření děsně bavilo. Když říkám, že se nepovedl, nemyslím jenom chyby ve stínování atd., ty tam mám vždycky a už je skoro i opomíjím:D, ale předlohu, čili t.A.T.u., by v tom asi nikdo nehledal...

t

Tohle je dělané tím samým stylem je obrázek výše a proto mě rovněž tvoření velmi bavilo. Dnes je tento kousek ve vlastnictví mé drahé Meckki.:) V tomto případě byl "modelem" Rob Thomas.

r

Nookie, kreslená klasickou tužkou, s jednou velkou chybou, ale moje.:D Skutečná Nookie tenhle obrázek viděla a konstatovala, že je "cool".:D

n

A teď taky něco barevného... Strašně jsem nesnášela, když jsme museli dělat něco na povel, tudíž když jsem dostala za úkol nakreslit kytku, lehce mě to otrávilo. Ovšem jak vidíte, já dokážu obličej zamontovat kamkoliv.:D

n

Ginger z filmu Ginger Snaps (moje sestra vlkodlak). Na tenhle obrázek jsem extra pyšná, protože ač je podle reálné postavy, kreslila jsem ho z hlavy - žádný obrázek, žádná předloha, všechno jen moje paměť.:)

g

Tohle je zatím můj poslední výtvor a jsem na něj extra moc pyšná.:) Kdo jste trochu prolezli můj blog, jistě jste poznali Lou Gevorkian z Tracktor Bowling. Obrázku hodně ubírá světlo, bohužel tu fotku nějak smysluplně nasvítit je úkol pro vraha. A hodně mě potěšilo, když mi dva lidé nezávisle na sobě řekli, že je lepší než originál.:)

l

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: když se do toho dám... mrsselfdestruct 27. 05. 2009 - 11:31
RE: když se do toho dám... nickyhayden 27. 05. 2009 - 11:42
RE: když se do toho dám... mrsselfdestruct 29. 05. 2009 - 18:38