fans against fans

18. srpen 2009 | 20.02 |

Ahoj, prázdninový shon mi pomalu končí, takže doufám, že taky konečně budu mít čas na tenhle blog a na povídky.:) Zatím vás jenom poctím dalším menším zamyšlením...
Tentokrát se to týká "změn v hudbě oblíbených interpretů". Mimo jiné (čili hlavně) mě inspirovaly rozličné názory na nové singly Slot, zejména pak na singl Anime. Mezi fanoušky je skutečně spousta lidí, kteří tento singl odsoudili, že je divný, že se nepovedl. Můj názor je ten, že je to skutečně úlet, ale která skupina neexperimentuje, že. Když se tímhle směrem nebudou ubírat dál, tak mi Anime vůbec nevadí, naopak, je to prostě něco nového. Díky němu se ale zároveň bojím, aby takové nebylo celé album. Slot se jistě posouvají jinam, když člověk slovná jejich první album a poslední album Triniti, tak ten rozdíl je tam hodně vidět. A co se týče nových singlů Alfa Romeo & Beta Juliette, La La, Anime a C´est La Vie, tak je to ode zdi ke zdi, ale až na zmiňovaný úlet Anime to začíná dohromady tvořit něco, co je vzdáleně podobné albu 2 Warz. Ještě víc tenhle dojem podporuje fakt, že klip k novému singlu AngelOK se natáčel na tom samém místě s tou samou partou, jako kdysi singl 2 Vojny. A tenhle směr se mi líbí.
Pak bych ještě mohla mluvit o tom, že mě osobně ještě vytáčí, jak Nookie naživo písničky přeřvává, místo co by je zpívala, a tak dále a tak podobně, ale nehodlám tenhle článek věnovat Slot. Spíš takovým těm z toho vyplývajícím válkám mezi fanoušky. Abych uvedla druhý příklad, když Linkin Park vydali album Minutes To Midnight, byla jsem upřímně znechucená. Bylo to nové, až moc nové, aby si na to fanoušek, který je s nimi od samého začátku, hned zvykl. Postupem času musím uznat, že album je podstatě kvalitnější než předešlá alba, ale když si chci poslechnout kvalitní hudbu, poslechnu si Genesis, INXS, Falca, Guns´n´Roses a tak dále, ne Linkin Park, protože každou skupinu mám ráda pro něco jiného, a oni to něco, co jsem na nich měla ráda, na tom albu v podstatě pohřbili (ale k mé radosti se k tomu "něčemu" vrací v novém singlu New Divide). Když tak MtM poslouchám teď, docházím k závěru, že jediné písničky, které se jim doopravdy podařili, jsou No More Sorrow, Valentine´s Day a Bleed It Out, kapitolou sama pro sebe je pak Little Things Give You Away, pro kterou nemám tak nějak slov.
Psala jsem na MtM recenzi a samozřejmě, že se mnou lidé nesouhlasili. Prý, že nejsem skutečná fanynka, když jejich nové album dokážu takhle pošlapat. Že oni jsou zkrátka jinde a posouvají se dál atd. Upřímně, dle mého názoru není fanouškovství o tom, že i kdyby vyjebávali s fanoušky podobně jako svého času Tarja Turunen, tak já je budu stále bezmezně obdivovat. To už totiž není fanouškovství, ale hysterie. Když váš blízký člověk začne dělat věci, které se vám nelíbí a nesouhlasíte s nimi, taky mu to řeknete. Tak proč bych si nezanadávala na počin mých oblíbenců, který u mě absolutně propadl? Nedělá to ze mě falešnou fanynku, natož špatného člověka. Nevyvyšuju se, nedělám ze sebe dospělou. Jen říkám svůj názor. A s názory má spousta lidí problémy... A nejen proto, že určitá banda přikyvovačů se hned nechá ovlivnit a všechno ochotně odkýve. Takoví mě možná rozčilují ještě víc než ti, kteří tvrdí, že jsem špatná fanynka. Protože ti mají aspoň vlastní názor, i když je lehce scestný.
A to bude asi tak vše, co jsem k tomuhle tématu chtěla.

NickyHayden

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: fans against fans marťas 03. 09. 2009 - 21:12
RE: fans against fans nickyhayden 03. 09. 2009 - 21:50
RE(2x): fans against fans marťas 04. 09. 2009 - 13:44