O čem to?

29. březen 2014 | 19.47 | rubrika: Leave No Scar

Po skutečně hoooodně dlouhé době jsem se nejen že do nějaké povídky pustila, ale i jsem jí zvládla dokončit. Původně jsem si myslela, že bude určena ke čtení pouze pro Rapidez, která je mým jediným věrným a tudíž nejoblíbenějším čtenářem :), ale nakonec jsem si říkala, proč se nepodělit i tady...

Jedná se o lehce (lehce více) AU povídku z prostředí F1. Takže vám, co mě už znáte, je naprosto jasné, okolo koho se to bude točit.:) Ano, opět se setkáváme s Fernandem a Kimim, ale tentokrát se nejedná o slash, takže pokud toto někomu z vás dělá problém, dobrá zpráva pro vás.:) Nevím, jak bych tady stručně shrnula děj, aniž bych prozradila prakticky celou zápletku... Zkrátka k tomu řeknu tolik, že jsem se opět vydala cestou mého oblíbeného tématu vědeckých experimentů a co to může mít za vedlejší následky... Jak dobré, tak špatné.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Leave No Scar, 1. část

29. březen 2014 | 19.43 | rubrika: Leave No Scar

           Kimi už z dálky zmerčil dvě pro okolí zdánlivě nenápadné postavy, pomalu se prodírající davem v paddocku. Dva muži v obyčejných džínách a ještě obyčejnějších košilích mohli být klidně novináři nebo prostě jen nějací VIP hosté, ale Kimi je už moc dobře znal a nikdy je neviděl rád. Ani daný okamžik nebyl výjimkou. I když bylo pravdou, že je mohl očekávat, bylo jen otázkou času, kdy se objeví. Radši honem rychle zacouval za roh nejbližšího motorhomu a doufal, že oni si jeho ještě nevšimli. Nenápadně ještě vykoukl, jestli nejdou jeho směrem, ale vypadalo to, že je zaregistroval včas. Oddechl si proto, přesunul se víc do stínu, aby si ho nevšimli ani až budou procházet kolem, a vytáhl mobil, aby se na tu chvíli zabavil.

            Zrovna ve chvíli, kdy otevřel jednu ze svých oblíbených her, do něj málem někdo vrazil. Kimi jen tak tak na poslední chvíli ucukl, aby do sebe nevrazili doopravdy.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 50x

Leave No Scar, 2. část

29. březen 2014 | 19.42 | rubrika: Leave No Scar

            Když si večer Kimi konečně mohl vzít svojí dávku – a že ten čas mezi poslední a první byl vždycky ještě delší než týden před výplatou, jak se tak říká, i když jeho výplata byla natolik velká, že si s nějakým týdnem do výplaty nemusel dělat hlavu, tudíž nevěděl, kolik je na tom rčení pravdy – sedla na něj nějaká vzpomínková nálada. Ať už si to chtěl připustit nebo ne, Seanovi se povedlo povrtat v něčem, co vlastně klidně mohla být pravda. Kimi nikdy nebyl ten typ, co nad věcmi hloubá celé dny a noci, zkrátka bral všechno tak, jak to bylo. Ale jak tenhle postoj byl stoprocentně jistý v jiných oblastech jeho života, zrovna v tomhle ohledu to z části byl i obranný mechanismus a asi i trochu nucená póza. Jak jinak si vysvětlit to, že ho Seanova slova tak rozhodila?

            Vzpomínal na svoje dětství – které bylo ohromně šťastné a vzpomínal na něj rád, ale zároveň k těm šťastným vzpomínkám neodmyslitelně patřily i ty méně šťastné chvíle, spojené s jeho záhadnou nemocí, která se s věkem zhoršovala. Nejdřív se u něj jenom střídaly euforické stavy s chvílemi, kdy mu bylo zle psychicky i fyzicky, časem se z toho ale rozvinula celá škála stavů různé závažnosti. A nikdo z doktorů nechápal, jak je možné, že mladý kluk je v jednom okamžiku v perfektní kondici, a o dva týdny později je tak slabý, že sotva zvládne sám chodit...

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 27x

Leave No Scar, 3. část

29. březen 2014 | 19.41 | rubrika: Leave No Scar

            "Díky moc, zachránil jsi mi zadek. A nejen mě." vydechl zhluboka Sean, když agenti odešli.

             Kimi tentokrát ani nezahučel. Měl náladu na bodu mrazu, jako ostatně vždy, když se tihle idioti objevili. Neměl problém s tím, že ho kontrolují – naopak, chápal to, být normálním člověkem, taky by měl sám ze sebe oprávněný respekt – ale obrovsky ho točilo do vrtule, když s ním jednali jako se škodnou, kterou je nejlépe zlikvidovat. Jenže ta škodná byla nějakým nedopatřením přese všechno člověk a tak to tak jednoduše nešlo.

            "Jak je možný, že o něm nevědí?" řekl temně, ani se na Seana nepodíval.

            "On ti nic neřekl?" divil se Sean.

            "Chtěl, ale je mu moc špatně na rozhovor." odpověděl po pravdě Kimi a konečně se na Seana podíval, "Tak jak to je?"

            "Kimi, ale já ti vážně nemůžu nic říct." odvětil Sean. Nebyl na výkyvy Kimiho nálad zvědavý, sám měl svých starostí dost.

            "Jasně." odfrkl Kimi, "Jen ze mě dělejte debila."

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 28x

Leave No Scar, 4. část

29. březen 2014 | 19.40 | rubrika: Leave No Scar

Kdyby tehdy Sean ještě zmínil, že bude celou dobu pod drobnohledem dohlížejících organizací, asi by se tak snadno uklidnit nenechal.

            Kimi zamyšleně koukal z okna a čas od času si hluboce povzdechl nebo prohrábl vlasy. Byl pátek večer, začínal další závodní víkend, ale on se nebyl ani za boha schopný zkoncentrovat. Věděl, že Fernandovi slíbil, že si promluví, ale neměl ani tu nejmenší odvahu za ním zajít. Věděl moc dobře, jaké peklo je s tou mutací žít, i když se tyhle vzpomínky snažil potlačit, takže už sám skoro zapomněl, že nebylo vždycky všechno tak klidné a relativně v pořádku, jako je v současnosti. Rozhodně by nikdy nikomu svoje zkušenosti nepřál, ani nejhoršímu nepříteli ne. A už vůbec ne někomu, kdo mu byl vlastně docela sympatický. Snad nikdy v životě neměl takové výčitky svědomí jako teď. Jenom kvůli jeho vlastní blbosti dostal do průšvihu někoho, kdo si klidně mohl žít šťastný život bez toho, aby vůbec kdy zjistil, co mu udělala skupina pošahaných vědců.

            -.-.-

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 34x

Leave No Scar, 5. část

29. březen 2014 | 19.39 | rubrika: Leave No Scar

Když Kimi na konci týdne mířil za Fernandem domů, jak slíbil, měl celkem jasnou představu, co ho asi čeká. Fernando mu nejdřív poslal pár trochu nesmělých smsek, a když viděl, že Kimi na ně reaguje na své poměry celkem ochotně, "rozkecal" se přes ně tolik, až se Kimi musel sám pro sebe smát. Museli vypadat jako dva praštění puberťáci, ale naštěstí se jejich rozhovorů nikdo další neúčastnil, takže tak vypadali jen jeden před druhým.

            Fernandův dům vypadal zvenčí naprosto klasicky a nenápadně a zevnitř pravděpodobně obvykle býval stejný, ale v momentě, kdy Kimi dorazil, vypadal spíš jako gothické doupě. Všechna okna zatemněná, v ložnici dokonce přelepená černou fólií, a že by bylo zrovna uklizeno, to se taky říct nedalo. Hlavně lahve od lehčího i silnějšího alkoholu se nedaly přehlédnout. Kimi se sám pro sebe šklebil, když si představil, jak trapné asi musí být Fernandovo vysvětlování, proč je citlivý na slunce. On, horkokrevný Španěl, a nekamarádí se s klasickou letní výhní? Kimi to měl v tomhle ohledu o dost jednodušší, lidé začali vtipné poznámky o ledovci ze severu, co na sluníčku taje, dělat sami od sebe, a Kimi je v tom ochotně nechal. Nošení slunečních brýlí v kombinaci se všemi možnými kšiltovkami tuhle image jenom podporovalo, a když Kimi tvrdil, že je tak často nosí kvůli citlivým očím, vlastně ani nelhal – dlouhé roky bez léčby si na jeho očích skutečně vybraly daň, takže byl i po těch následujících rocích léčby stále šeredně světloplachý. Fernando jistě musel být hodně šťastný, když ve Ferrari objevil některé Kimiho staré kšiltovky, soudě už jenom podle toho, že je tak ochotně nosil.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 28x

Leave No Scar, 6. část

29. březen 2014 | 19.38 | rubrika: Leave No Scar

Sean už druhým dnem procházel všemožnými výslechy. Měli na něj otázky, jako kdyby plánoval přinejmenším vyhodit do povětří celou centrálu, a ne jenom schovával jednoho pacienta.

            "Co proboha ještě chcete, už jsem vám všechno řekl." zahučel nakvašeně, když dorazil k dalšímu výslechu, na který byl předvolán. Nemohli ho zadržet, oficiálně byli organizace jako každá jiná a porušení interních předpisů se mohlo trestat maximálně okamžitým vyhazovem. Vězení mu hrozilo jedině za nějaké drobné kličky ve financích, a to nebyl dostatečný důvod brát ho do vazby. Nicméně měl zakázáno cestovat a náplň jeho dnů se smrskla na nekonečnou řadu výslechů a spánek.

            "Posaďte se, prosím." nechal jeho otázku bez odezvy vyšetřovací agent, který jeho výslechy vedl. Sean se tedy mlčky posadil a zabodl do vyšetřovatele lehce nepřítomný pohled, kterým dával najevo, že už jsou s těmi výslechy otravnější než osina v zadku a udělali by nejlépe, aby začali celý případ pořádně řešit, ať už je tahle noční můra co nejrychleji pryč.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 29x

Leave No Scar, 7. část

29. březen 2014 | 19.37 | rubrika: Leave No Scar

Kimi se ve městě zdržel déle, než měl původně v plánu. Na poště všechno vyřídil bez problémů, takže si na cestě zpátky koupil pivo a šel se projít do parku, trochu si pročistit hlavu. Cítil, že to potřebuje jako sůl. Neustále se cítil vnitřně napjatý a potřeboval už konečně přijít na kloub tomu, co za tím vězí. Když už kvůli ničemu jinému, tak přinejmenším kvůli té kontrole, která měla dříve či později dorazit. Protože jestli se trochu neuklidní, mohl by udělat něco, čeho bude později litovat. Sám se divil, kde se v něm ta agrese bere.

            Podíval se na prázdnou lahev ve své ruce a pomyslel si, že vodka by bývala byla lepší variantou. Ale do města jel autem, nemůže se zlískat, jak zákon káže a pak jet zpátky. Pokud by vůbec dojel, stejně by ho asi Fernando zabil, i v tom stavu, v jakém se zrovna nacházel, protože mu půjčil jedno ze svých aut. Radši si tedy nechal chutě na něco ostřejšího zase zajít a pomalu se vydal zpátky. Z kapsy kalhot vyndal mobil, aby zapnul vyzvánění, které předtím vypnul, aby ho v jeho rozjímání nic nerušilo, a zjistil, že má zmeškaný hovor od Fernanda. Asi už si dělá starosti, kde je. Chtěl mu zavolat zpátky, ale nezvedal to. To se Kimimu sice moc nelíbilo, ale pořád to nemuselo nic znamenat. Klidně mohl prostě jenom usnout nebo tak něco.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 38x

Leave No Scar - Epilog

29. březen 2014 | 19.33 | rubrika: Leave No Scar

Kimi šel Bena vyprovodit, ani ne tak z dobroty srdce, ale proto, že se potřeboval vrátit do auta pro ten balíček. Když se vrátil do domu, zůstal chvíli stát opřený o dveře a snažil se uklidnit. Tohle musel být zásah osudu, jinak si to nedokázal vysvětlit. Jak strašně málo chybělo, aby udělal pořádnou blbost...

            Konečně se na svých nohách cítil dostatečně jistý na to, aby se mohl vrátit za Fernandem.

            "Mám pro tebe něco, co ti určitě zvedne náladu." položil balíček před něj na stůl.

            "Hm?" zahučel Fernando. Kimi nevěděl, jestli má ruku přes oči proto, že si podpírá bolavou hlavu, nebo brání svůj citlivý zrak před světlem. Pravděpodobně obojí.

            "Jak Seana znám, bude jeho vlastní." vyndal Kimi nedotčenou krevní konzervu. Fernando v tu chvíli zapomněl na migrénu a jenom na nečekaný dárek překvapeně vytřeštil oči. Kimi viděl, jak se celý najednou probral, a trochu se pousmál. Takže to ještě není tak strašné, jak to na první pohled vypadalo.

            Pomohl mu krevní konzervu otevřít, protože Fernandovi už se tak třásly ruce, že to sám nedokázal, nechal Fernanda s jeho dárkem samotného, a vydal se hledat, jestli mají v domě nějaký alkohol. Potřeboval ho jako sůl.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 32x